jmdemicarrTyto sportovní povrchy české výroby jsou ideálními povrchy využitelné především pro venkovní sportovní plochy na všechny typy míčových her i tenis. Tento sportovní povrch navazuje na umělé povrchy firmy Nisasport. Četná sportoviště v ČR i zahraničí svědčí o kvalitě tohoto povrchu.

Povrch se sestavuje ze čtverců 245 x 245 mm. Postranní čáry (lajny) pak z dílů 50 x 245 mm. Materiál je zdravotně nezávadný, recyklovatelný. Předností je kvalita, nenáročná údržba, snadná výměna poškozených dílů a celkově snadná manipulace s umělým povrchem. Další výhodou je možnost barevného odlišení sportovních ploch. Sportovní povrch je vhodný i pro průmyslové využití.

Dodávané materiály

NISAPLAST II
Vhodný pro odbíjenou, košíkovou, házenou, floorbal, inline hokej. Vyhovuje také i v průmyslových halách, autoservisech, na výstavní plochy, jako rohože, na balkony a terasy, na chodníky, kolem bazénů, koupališť, sprch ale i pro chovatele.
NISAPLAST III
Povrch určený pro tenis, ale vyhovuje i pro ostatní hry
NISAPLAST IV
Určený pro tenis, vyhovuje i pro ostatní hry, robustní
NISAPLAST R
Univerzální povrch pro kryté haly, určený zejména pro in-line hokej

Konstrukce materiálů

Díly jsou zkonstruovány tak, aby v maximální míře chránily pohybové ústrojí sportovců. Svojí pružností a houževnatostí zbraňují otřesům kloubů, brání nárazovému poškození svalů, což se projevuje při náhlém zastavení, startu nebo obratu sportovce. Jednotlivé díly, to znamená čtverce, lajny a dilatační díly jsou vyrobeny ze směsí vysoce kvalitního polyethylenu. Použité materiály jsou zdravotně a hygienicky nezávadné, nezatěžují životní prostředí a po skončení své životnosti je Nisaplast plně recyklovatelný. Materiál je stabilizován proti UV záření, přičemž respektuje rozdílnost klimatických pásem. Je certifikován v ITC.
Používání umělého povrchu

Umělý povrch leží na pevném podkladu celoročně, není zapotřebí jeho ukládání na zimu nebo jiná speciální ochrana. Nisaplast se klade na tvrdý bezprašný povrch, zbavený nečistot a nerovností. Nejlépe vyhovuje živičný podklad (litý asfalt) nebo beton s penetračním nátěrem Pro dobrý odtok dešťové nebo oplachové vody musí mít podkladová plocha sklon od středu hřiště na obě strany od 0,5 do 1 %. Nisaplasty umožňují rychlý odtok vody a hru lze tak obnovit velmi krátce po dešti. Instalace je velmi rychlá, např. povrch pro tenis je položen během jediného dne. Povrchy mají i další významnou výhodu a tou je jejich snadná údržba. Postačí oplach vodou, nebo vysání průmyslovým vysavačem (např. spadané listí). Materiál použitý na plochy odolává běžným chemikáliím (např. benzín, olej, ředidla apod.)
Barevné provedení

Sportovní povrch se vyrábí v široké barevné paletě, materiál je probarven ve hmotě, nedochází proto k odírání, odlupování nebo jiným změnám na povrchu, takže není nutno obnovovat lajny.
Způsob poklády

Sportovní povrchy se mohou dodávat v předmontovaném stavu, to znamená včetně lajn a dilatací. Jednotlivé díly jsou číslovány, uloženy na paletě, se kterou je možnost pomocí vozíku popojíždět po hřišti desky dle přiloženého montážního plánu poskládat. Povrchy poskládají buď pracovníci dodavatele nebo lidé, kteří jsou vedeni odborným pracovníkem dodavatele a je jim předán podrobný návod pro práci.

Výhody

– rychlá montáž (případně demontáž)
– cenová dostupnost
– úspora na přípravě podloží (povrch lze položit i na staré, nepropustné živičné plochy), povrch překlene díky své konstrukci i drobné nerovnosti podloží
– jednoduchá údržba

Zdroj: www.jmdemicarr.cz

Be Sociable, Share!
Zanechej komentář